Back to All Events

Velkommen til Medlemskveld!

10. Juni kl 18.30
I Billedhoggerforeningens hus i Hekkveien 5.

Program:
kl 18.30
Mat og mingling
Skulpturkontoret disker opp med rimelig servering fra kl 18.30 og baren er fylt opp.

kl 19:00
"IT-fremtiden blir tredimensjonal - hvilke muligheter gir det kunstnere?"
Eirk Newth vil gi oss et foredrag om den fremtiden som allerede er her for mange av våre medlemmer. Spørsmål og refleksjon etter hans innlegg. 

Eirik Newth (f. 1964) er utdannet cand. scient med hovedfag i teoretisk astrofysikk, og har 1990 siden utgitt 23 bøker som tilsammen er utkommet på 20 språk. Han har vært spaltist i VG og Aftenposten og brukes ofte som kommentator i massemedia angår fremtidsforskning og digital kulturpolitikk. Idag lever han hovedsaklig av å forelese og skrive om fremtiden, deler hus på Tøyen med bl.a. to roboter og syns det er minst én for lite.

Earlier Event: February 5
Medlemskveld: Fagpolitisk fokus
Later Event: January 13
Kunst og økologi - Landart